2011 yılının Temmuz ayında faaliyete başlayan Özbek At Çiftliği, gerek Ankara’nın merkezine olan yakınlığı,gerekse doğal güzellikleriyle konuklarına farklı bir alternatif sunuyor.

Özellikle hafta sonlarında sosyal aktiviteler bakımından zengin bir yelpazeye sahip olmayan Ankara’ya Özbek At Çiftliği yeni bir soluk getirecek, aileler de çocuklarıyla doyasıya bir gün geçirecekleri yeni bir mekana kavuşacaklar.

Atların, kümes hayvanlarının,koyun ve kuzuların, çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu çiftlikte, şehrin gürültüsünden uzak ve doğal yaşamın içinde bir gün geçirmenin keyfine varmak artık size çok yakın. Tatar mutfağının önemli lezzetlerinin de sunulduğu restoranımız, Pazar günleri açık büfe kahvaltı, hafta içi ve hafta sonları öğlen ve akşam yemekleri ile hizmetinizde.

Ayrıca, çiftliğimiz iş yemekleri ve toplantıları,okul gezileri, aile toplantıları, doğum günü gibi çeşitli etkinliklerin yanısıra kır düğünleri, nişan ve sünnet törenleri, yaz partileri ve benzeri organizasyonlar için de 500 kişilik kapasitesi ve farklı güzellikleriyle hizmet vermekte. İngiliz ve Arap atlarının yanı sıra midillilerin de bulunduğu çiftliğimiz her yaştaki at tutkunlarına hitap ediyor. Özel binicilik derslerive at pansiyonu hizmetleri de veren çiftliğimizde açık manejde at binme turları yapılmaktadır.

Özbek At Çiftliği, sunduğu tüm bu güzellikler ve misafirperverliğiyle sizleri farklı bir gün yaşamaya çağırıyor.